Veřejné debaty Přímá volba starostů a reforma demokracie na lokální úrovni, Právo a politika v ČR, Výškové stavby a rozvoj města Olomouce (2013)

Otázkou přímé volby starostů jako možného reformního kroku na lokální úrovni politiky se zabývala panelová diskuze PŘÍMÁ VOLBA STAROSTŮ A REFORMA DEMOKRACIE NA LOKÁLNÍ ÚROVNI. Se starosty i občany obcí diskutoval Petr Gazdík, Jana Zwyrtek Hamplová, Tomáš Šulák a Daniel Klimovský. Fotografie z akce naleznete zde.

V únoru jsme společně s dalšími neziskovými organizacemi připravili veřejnou debatu PRÁVO A POLITIKA V ČR s hosty Pavlem Rychetským, předsedou Ústavního soudu ČR, Ivo Ištvanem, vrchním státním zástupcem a Tomášem Němečkem, redaktorem Lidových novin. Beseda se týkala např. vlivu politiky na justici, problémů domnělého či skutečného vlivu ústavního soudu na politiku atd. Součástí besedy bylo také představení knihy rozhovorů s Pavlem Rychetským Diskrétní zóna. Fotografie z akce naleznete zde .

Rovněž jsme organizovali veřejnou debatu VÝŠKOVÉ STAVBY A ROZVOJ MĚSTA OLOMOUCE se zástupci města a sdružení Za krásnou Olomouc. Debata se týkala kontroverzního tématu stavby další výškové budovy v užším centru města Olomouce. Fotografie z akce naleznete zde.