Soutěž "O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2015"

Do pátého ročníku soutěže "O nejlepší obecní a městský zpravodaj", kterou vyhlásily KPES FF Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu, Angelus Aureus o.p.s., u příležitosti svátku slovanských věrozvěstů a již tradičních "Dnů lidí dobré vůle" na Velehradě, přihlásily obce a města z celé ČR 323 zpravodajů. Porota potřetí vybírala také nejlepší zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin, kterých obdržela celkem 29, a také nejlepší rubriku či nejlépe zpracované téma.

Úkolem sedmičlenné poroty, ve které zasedali zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, bylo zhodnotit došlé zpravodaje, nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale vzít v potaz i celkový dojem zpravodaje. Předsedou poroty byl Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií FF UP v Olomouci, místopředsedkyní Marie Šuláková, redaktorka Zpravodaje Spolku pro obnovu venkova a MAS a také Českého rozhlasu Olomouc.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v pondělí 4. 7. 2016 v 18.00 hodin na Obecním úřadě na Velehradě, ocenění předal pan kardinál Dominik Duka.

Vítězové v kategorii městských zpravodajů:

1. Zpravodaj Kahan (vydává město Příbram)

2. Těšínské listy (vydává město Český Těšín)

3. Magazín Zlín (statutární město Zlín)

Vítězové v kategorii obecních zpravodajů:

1. Dolnobřežanský Rozkvět (vydává obec Dolní Břežany)

2. Jenštejnský občasník (vydává obec Jenštejn)

3. Otnický zpravodaj (vydává obec Otnice)

Vítěz kategorie zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin

Zvony Podluží (vydává Region Podluží)

Vítěz kategorie nejlepší rubrika téma

Magda Rajtarová za rubriku Škola/školka (Smržovský zpravodaj)Vložte svůj text...

Foto Zdeněk Skalička, Slovácký deník, 4.7.2016.