Soutěž "O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2019"

Závěrečná tisková zpráva

Soutěž "O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2019"

Do devátého ročníku soutěže "O nejlepší obecní a městský zpravodaj", kterou vyhlásily KPES FF Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu, Angelus Aureus o.p.s., u příležitosti svátku slovanských věrozvěstů a již tradičních "Dnů lidí dobré vůle" na Velehradě, přihlásily obce a města z celé ČR 331 zpravodajů, z toho 37 elektronicky. Porota vybírala také nejlepší zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin, kterých obdržela celkem 17, a také nejlepší rubriku či nejlépe zpracované téma.

Úkolem pětičlenné poroty, ve které zasedali zástupci vyhlašovatelů, bylo zhodnotit došlé zpravodaje, nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale vzít v potaz i celkový dojem zpravodaje. Předsedou poroty byl Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií FF UP v Olomouci, místopředsedkyní Marie Šuláková, šéfredaktorka Zpravodaje Sdružení místních samospráva a MAS. Dalšími hodnotiteli byli Helena Sedláčková, lektorka a bývalá pracovnice informačního centra Masarykova onkologického ústavu, novinář a pedagog katedry žurnalistiky FF UP v Olomouci Karel Páral a kulturní pracovník a organizátor Dnů lidí dobré vůle Josef Kořenek.

Vyhlášení výsledků soutěže se mělo uskutečnit tradičně 4. 7. 2016 v 18.00 hodin na Obecním úřadě na Velehradě. Vzhledem k omezením souvisejícím s jarní epidemii koronaviru předávání ocenění přesouváme na 15. října do Ostravy. Všechny oceněné budeme informovat.

Během prázdnin budeme na webové stránce civipolis.cz a zejména na našem facebooku publikovat zdůvodnění pořadí, komentáře ke zpravodajům a představovat vybrané přihlášené zpravodaje, a to včetně umístění na dalších pozicích.

Drobná poznámka na závěr. Kategorii nejlepší příspěvek/rubrika/téma vyhlásíme až 15. října. Většinu nominovaných příspěvků zveřejníme na facebooku a pokud budete chtít, okomentujte je. Velmi se těšíme na vaše názory.

Vítězové v kategorii městských zpravodajů:

1. Třinecký zpravodaj (vydává statutární město Třinec)

2. Nymburský zpravodaj (vydává město Nymburk)

3. Kutnohorské listy (vydává město Kutná Hora)


Vítězové v kategorii obecních zpravodajů:

1. Velatický zpravodaj (vydává obec Velatice)

2. Jistebnický zpravodaj (vydává obec Jistebník)

3. Zlechovský zpravodaj (vydává obec Zlechov)

Vítěz kategorie zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin


Zpravodaj Podlipansko (vydává MAS Podlipansko) 


Vítěz kategorie nejlepší příspěvek či rubrika je seriál Původ a historie hrádeckých příjmení Hrádeckých novin.

Pavel Šaradín, pavel.saradin@upol.cz
776 113 850

V Olomouci, 24. 11. 2020